Do projektu výstavy “55” hľadám 55 dievčat / žien na fotenie, 2-3 fotenia nutné, termín február – jún 2024.

O projekte

Zámerom projektu je vytvoriť kolekciu 55 fotografií / 55 žien na výstavu počas Festivalu fotografie 2024 v Detve (1.10. – 31.12.2024).

Vybraná fotografia by mala znázorňovať Kto som? – niečo čo danú ženu charakterizuje – hobby, práca, vlastnosť, túžba …
Možností je veľa a bude aj na tebe, akú formu znázornenia vyberieme.

Výzvou projektu je nafotiť fotografie v ateliéri, bez rekvizít a na znázornenie využiť oblečenie, pózu, výraz tváre a pod.

Výstava bude zároveň pre návštevníkov interaktívna – názov každej fotografie, ktorý popisuje čo fotografia znázorňuje, bude skrytý a návštevník môže hádať a overiť si, či to bolo správne.

Pre záujemkyne

Kde sa bude fotiť

Fotíme v Detve v Dome umenia Arteska. Link na Google mapy:

https://maps.app.goo.gl/NsvwEqdRpqUEYLqc6

Kedy sa bude fotiť

Čas si vždy dohodneme podľa aktuálnych možností. Projekt by som chcel nafotiť najneskôr do konca júna 2024. Každá vybraná modelka bude mať prístup ku kalendáru, kde budú aktuálne voľné termíny a bude si môcť vybrať deň a čas fotenia. Link na kalendár dostanú len prihlásené.

Koľko bude fotení a prečo

Minimálne by mali byť 2-3 fotenia. Dôvod je ten, že prvé fotenie je “spoznávacie”, kde najprv urobíme pár skúšobných fotiek, viac sa spoznáme, prekonáme vzájomný prvotný stres z fotenia (aj ten môj 😀 ) a skúsime vymyslieť, čo presne skúsime nafotiť, čo si k tomu obliecť a pod. A potom bude nasledovať to ďalšie, alebo podľa nápadov možno aj niekoľko ďalších, kde to budeme realizovať.

Sú nejaké požiadavky na vek a výzor

Nie, žiadne také požiadavky nie sú a práve naopak, uvítam rôznorodosť.

Čo z toho budeš mať

Pri foteniach vznikne viac fotiek, z ktorých ti niekoľko upravím a môžeš ich použiť ako len budeš chcieť. Vieme zrealizovať aj pár tvojich predstáv, podľa želania.

Ako sa pripraviť na prvé fotenie

Ako som už písal, prvé je spoznávacie a nemyslí sa tým iba spoznať sa navzájom, ale potrebujeme urobiť niekoľko fotiek, kde si vyskúšame nejaké pózy, výrazy tváre, aký si typ a čo sa k tebe hodí. Preto je ideálne nemaľovať sa, alebo len veľmi jemne, priniesť si na oblečenie voľné šaty, ideálne s rozopínaním spredu, aby sme ich vedeli tvarovať pri fotení stojacich a sediacich póz. Vlasy by mali byť tiež bez veľa laku, aby sme ich vedeli tvarovať. Obuv je nepodstatná, lebo fotíme naboso, ale je dobré si priniesť nejaké papuče, ktoré si vieš ľahko obúvať a vyzúvať, keď potrebuješ prejsť napr. na WC. Oblečko si kľudne zbaľ do tašky, budeš mať k dispozícii súkromie na prezlečenie.

Chceš sa prihlásiť? Nenašla si tu nejakú odpoveď?

Ak sa chceš prihlásiť, tak mi napíš a pridaj aj jednu fotku tváre a jednu fotku postavy. Neváhaj sa spýtať, ak ti niečo nie je jasné, alebo ti chýba nejaká odpoveď, ideálne na messengeri, alebo cez instagram.

Alebo mi napíš na mail marosbauerart@gmail.com

Ja a projekt 55

Ako a prečo vznikol projekt 55?

Keď som založil v Detve Dom umenia Arteska, bolo treba sa venovať povinnostiam, kde na tvorbu nebol čas a popri ďalších aktivitách ako lektorovanie Fotoškoly a organizácií podujatí, som musel fotenie dať úplne bokom.

Po piatich rokoch prišiel čas, keď som si povinne naordinoval čas na fotenie a zámer bol len tak fotiť v ateliéri a hrať sa so svetlami, nech sa zas dostanem do fotenia a odreagujem sa pri fotení, len tak pre radosť seba a fotených.

Ale nebol by som to ja, kto by dlho vydržal pri fotení bez nejakého tvorivého nápadu. A tak projekt 55.

Share